9% Off
‹ Prev
Next ›
Brother Continuous Length White Film DK Tape - 2 1/2" Width x 100 ft Length - Removable Adhesive - Direct Thermal - White - Paper - 1 Roll
- Designed to fit seamlessly with multiple Brother label printers.
- Long, continuous length film tape can be cut to your precise size depending on your Brother QL printer, making it easy to customize and cut labels for all your needs.
- Use these adhesive labels on boxes, folders, files, reports and much more with clear and flawless results that are sure to make an impression.
- Create labels of nearly any size and length for archiving, storage, organizing and more.
$49.77
LIST: $54.86
Product Details
General Information
| Product Material | Paper |
| Product Color | White |
| Print Technology | Direct Thermal |
| Adhesive Type | Removable |
| Label Length | 100 ft |
| Label Width | 2 1/2" |
| Product colour | Black, White |
| Maximum roll diameter | 30.4 m |
| Core diameter | 6.2 cm |
| Technical features | For Use With |
Product Information
| Brand | Brother |
| Type | Label Tape |
Overview
Removable adhesive labels can be cleanly removed from several, flat, smooth surfaces.
From the Manufacturer
Also Consider
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.