3% Off
‹ Prev
Next ›
Fellowes Metal Copyholder - 11.4" Height x 10.6" Width x 8.4" Depth - Black - Metal
- Places documents at eye-level to improve comfort and efficiency!
- Adjustable tilt customizes viewing angle to help prevent neck strain.
- Removable line-guide magnet holds documents securely in place.
- Durable metal construction ensures lasting performance.
- Folds flat for easy storage.
- Product is 100% recyclable.
$64.16
LIST: $66.06
Product Details
General Information
| Manufacturer Part Number | 11053 |
| Product Color | Black |
| Product Material | Metal |
| Stackable | No |
| Product Name | Metal Copyholder |
| Width | 10.6" |
| Packaged Quantity | 1 |
| Manufacturer Website Address | http://www.fellowes.com |
| Assembly Required | No |
| Depth | 8.4" |
| Country of Origin | United States |
| Manufacturer | Fellowes, Inc. |
| Height | 11.4" |
Product Information
| Brand | Legamaster |
| Type | SmartPhone Holder |
Overview
Fellowes metal copyholder allows you to place documents at eye-level to prevent neck strain, while improving comfort and efficiency! This model features adjustable-tilt functionality, allowing you to find your optimal viewing angle. Removable line-guide magnet holds documents securely in place. Durable metal construction ensures lasting performance. Folds flat for easy storage. Holds up to 200 sheets of letter-size paper. Product is 100% recyclable.
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.