9% Off
‹ Prev
Next ›
Fellowes Microban Mouse Pad - 8" Height x 9" Width x 0.13" Depth - Black - Rubber - Tear Resistant, Wear Resistant, Skid Proof - 1 Each - TAA Compliant
- Long-lasting polyester surface for enhanced durability and accuracy.
- Microban® antimicrobial protection keeps the mouse pad cleaner by preventing the growth of germs.
- Provides superior tracking.
- Non-skid base.
- For use in the office or home office.
$9.69
LIST: $10.68
Product Details
General Information
| Product Material | Rubber |
| Manufacturer Website Address | http://www.fellowes.com |
| Packaged Quantity | 1 |
| Product Name | Microban Mouse Pad |
| Width | 9" |
| Country of Origin | Taiwan |
| Depth | 0.13" |
| Manufacturer | Fellowes, Inc. |
| Durability | Tear Resistant ~ Wear Resistant ~ Skid Proof |
| Height | 8" |
Product Information
| Brand | FELLOWES INC. |
| Type | Components & Accessories/Keybo |
Overview
Fellowes Mouse Pad features long-lasting polyester surface that stands up to everyday wear and tear. Microban® antimicrobial protection keeps the mouse pad cleaner by preventing the growth of germs. Nonskid, natural rubber base keeps pad in place and protects your desk surface. Perfect for use in the office or home office. Look for other desk accessories and coordinating products from Fellowes.