Product Details
General Information
| Product Color | Black |
| Product Material | Plastic |
| Recycled Content | 30% |
| Product Name | Open Top Magazine File |
| Width | 3" |
| Post-consumer-waste% | 0% |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Height | 11.4" |
| Manufacturer | Officemate, LLC |
| Manufacturer Website Address | http://www.officemate.com |
| Country of Origin | United States |
| Depth | 9.5" |
| Assembly Required | No |
Product Information
| Brand | Legamaster |
| Type | SmartPhone Holder |
Overview
Magazine file holds and organizes magazines, brochures, literature and more. Open-top accepts taller items including journals and books. Open-front allows easy insertion and removal. Front space lets you conveniently label the file for quick reference to specific items.
From the Manufacturer
Also Consider
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.