Product Details
General Information
| Label Width | 1/2" |
| Shape | Rectangle |
| Product Color | White |
| Tape type | M |
| Print technology | Thermal transfer |
| Tape length | 8 m |
| Quantity per pack | 2 pc(s) |
| Package type | Blister |
| Tape size | 1.2 cm |
Product Information
| Brand | Brother |
| Type | Data Cartridge Label |
Overview
For Use With: PT-100, PT-110, PT-55BM, PT-55S, PT-65, PT-65SB, PT-65SCCP, PT-65SL, PT-65VP, PT-70, PT-70BBVP, PT-70BM, PT-70BMH, PT-70HK, PT-70HOL, PT-70HOT, PT-70SP, PT-70SR, PT-80, PT-80SCCP, PT-85, PT-90
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.