‹ Prev
Next ›
PSTR BD 11X14 AST FLUO 5PK
28 Stock Available
- Fade & Moisture Resistant – Designed to maintain bold color and integrity over time.
- Eco-Friendly Design – Recyclable for responsible crafting and project use.
- Double-Sided Brightness – Brilliant color on both sides for maximum visual impact.
- Vibrant Neon Assortment – Includes 5 eye-catching colors: Neon Pink, Neon Green, Neon Orange, Neon Red, and Neon Yellow.
- Durable 12 pt. Thickness – Sturdy construction ideal for posters, signs, displays, and various art projects.
$3.59
Product Details
General Information
| Recycled | No |
| Country of Origin | United States |
| Product Name | Poster Board Package |
| Manufacturer Website Address | http://www.pacon.com |
| Height | 0.10" |
| Manufacturer | Pacon Corporation |
| Width | 11" |
| Environmental Certification | SFI |
| Packaged Quantity | 5 / Pack |
| Application/Usage | Art ~ Home Project ~ Office Project ~ Sign ~ Chart ~ Poster |
| Length | 14" |
| Product Color | Assorted ~ Orange ~ Red ~ Yellow ~ Green |
Product Information
| Brand | UCreate |
| Type | Craft Materials |
Overview
Convenient packaged poster board is ideal for posters, signs, displays, and art projects. Five color Neon assortment includes Neon Pink, Neon Green, Neon Orange, Neon Red and Neon Yellow. Recyclable. Measures 11" x 14". Each pack includes 5 sheets.
Also Consider
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.