Product Details
General Information
| Binding Type | Glued |
| Number of Sheets | 200 |
| Product Name | 5x5 Grid Engineering Pad |
| Width | 8.5" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Basis Weight | 15 lb |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | United States |
| Manufacturer | Roaring Spring Paper Products |
| Features | Punched ~ Poly Wrapped |
| Length | 11" |
| Height | 0.66" |
Product Information
| Brand | Roaring Spring |
| Type | Quadrille/Graph Pad |
Overview
Engineers pad features grid-to-edge, 5 x 5 quad-ruling on the back of each sheet. The front has a simple outline. Each sheet is three-hole punched to fit inside standard-size, three-ring binders.