13% Off
‹ Prev
Next ›
Rubbermaid Commercial 3-Shelf Utility Service Cart - 3 Shelf - 200 lb Load Capacity - 4" Caster Size - Plastic - 33.62" Width x 18.62" Depth x 37.75" Height - Platinum - 1 Each
- For audio/video, filing, food service.
- Easy-to-clean surfaces.
- 4" swivel casters for mobility.
- Easy grip handles.
- Carts are tested to withstand up to 110°F.
$512.34
LIST: $587.93
Product Details
General Information
| Assembly Required | Yes |
| Maximum Load Capacity | 200 lb |
| Product Color | Platinum |
| Product Material | Plastic |
| Total Number of Shelves | 3 |
| Product Name | 3-Shelf Utility Service Cart |
| Width | 33.6" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Caster Size | 4" |
| Depth | 18.6" |
| Country of Origin | United States |
| Manufacturer Website Address | http://www.rubbermaidcommercial.com |
| Manufacturer | Rubbermaid Commercial Products |
| Height | 37.8" |
Product Information
| Brand | Rubbermaid |
| Type | Carts |
Overview
Versatile; for audio/video, filing, food service. Shelves feature 1/4" lip on three sides and one flat side for easy loading. Brushed aluminum uprights, dual molded handles.
Also Consider
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.