‹ Prev
Next ›
Rubbermaid Commercial GroundsKeeper Smoking Receptacle - 39.4" Height x 12.3" Width x 12.3" Depth - Steel, Plastic - Black - 1 Each
- Sleek, efficient way to control smoker waste.
- Restricted opening hides butts, controls unwanted deposits, reduces oxygen flow.
- Weather-resistant design.
- Cleans easily.
- Needs no sand.
- Remains upright in winds up to about 15 mph.
$274.26
Product Details
General Information
| Recycled | No |
| Product Color | Black |
| Product Material | Steel ~ Plastic |
| Width | 12.3" |
| Product Name | GroundsKeeper Smoking Receptacle |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Manufacturer Website Address | http://www.rubbermaidcommercial.com |
| Manufacturer | Rubbermaid Commercial Products |
| Country of Origin | United States |
| Depth | 12.3" |
| Height | 39.4" |
Product Information
| Brand | Rubbermaid |
| Type | Waste Receptacle |
Overview
Here's a sleek, efficient way to control smoker waste. Restricted opening hides butts, controls unwanted deposits, reduces oxygen flow. Weather-resistant design cleans easily, needs no sand. Molded plastic exterior, galvanized steel interior canister, stainless steel base.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.