7% Off
‹ Prev
Next ›
Rubbermaid Commercial Slim Jim 24-Gal Step-On Container - Step-on Opening - 24 gal Capacity - Durable, Damage Resistant, Smooth, Easy to Clean, Contoured Edge - 32.5" Height x 13.9" Width x 22.4" Depth - Plastic, Resin - Gray - 1 Each
- Designed to satisfy the diverse needs of any facility.
- Maximize space efficiency with a small footprint and slim profile.
- Fit in even the tightest spaces.
- Internal hinge design prevents wall damage.
- Quiet and controlled lid-closure minimizes noise.
- Liner retainer band and cinch easily and securely holds can liners.
- Increased foot pedal clearance for easier access and operation.
$391.49
LIST: $421.45
Product Details
General Information
| Capacity | 24 gal |
| Product Color | Gray |
| Width | 13.9" |
| Product Name | Slim Jim 24-Gal Step-On Container |
| Packaged Quantity | 1 / Each |
| Country of Origin | United States |
| Depth | 22.4" |
| Manufacturer Website Address | http://www.rubbermaidcommercial.com |
| Manufacturer | Rubbermaid Commercial Products |
| Height | 32.5" |
Product Information
| Brand | Genware |
| Type | Waste Receptacle |
Overview
Designed to satisfy the diverse needs of any facility. Maximizes space efficiency with a small footprint and slim profile. Fits in even the tightest spaces. Internal hinge design prevents wall damage. Quiet and controlled lid-closure minimizes noise. Liner retainer band and cinch easily and securely holds can liners. Increased foot pedal clearance for easier access and operation.
Also Consider
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.