Product Details
General Information
| Capacity | 28 gal |
| Product Color | Gray |
| Width | 22.5" |
| Product Name | Square Brute Container |
| Packaged Quantity | 6 / Carton |
| Manufacturer | Rubbermaid Commercial Products |
| Manufacturer Website Address | http://www.rubbermaidcommercial.com |
| Height | 22.5" |
| Depth | 21.5" |
| Country of Origin | United States |
Product Information
| Brand | Genware |
| Type | Waste Receptacle |
Overview
Square Brute Container offers more capacity for storage or refuse collection than round containers. Nesting handles allow secure fit for side-by-side use. Rounded corners and smooth contours are easy to clean. Tight-fitting lid for the sturdy plastic container is sold separately.
Also Consider
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.