Product Details
General Information
| Display Screen Type | LCD |
| Number of Display Digits | 8 |
| Power Source | Battery |
| Product Color | White |
| Product Name | EL-233SB 8-Digit Pocket Calculator |
| Width | 2.4" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Manufacturer Website Address | http://www.sharpcalculators.com |
| Buttons & Keys |
Percent Key |
| Calculator Features | Auto Power Off ~ 3-Key Memory |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
| Depth | 4.1" |
| Manufacturer | Sharp Calculators |
| Height | 0.3" |
Product Information
| Brand | Sharp |
| Type | Calculator |
Overview
Well-spaced roomy keyboard. Soft rubber keys for comfort. Auto power off.
From the Manufacturer
Also Consider
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.