Product Details
General Information
| Binding Type | Wire Bound |
| Number of Sheets | 120 |
| Product Name | 3 - subject College Ruled Notebook - Letter |
| Width | 8.5" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Assembly Required | No |
| Cover Color | Black ~ Red ~ Blue ~ Green ~ Purple |
| Country of Origin | United States |
| Length | 11" |
| Height | 0.25" |
| Features | Divider ~ Perforated |
| Manufacturer | TOPS Products |
Product Information
| Brand | TOPS |
| Type | Notebook |
Overview
Three-subject notebook contains 120 letter-size sheets of bright white paper divided by two plain dividers to keep you organized. College-ruled sheets feature a light blue ruling and Letr-Trim perforation for easy sheet removal. Coil-lock wire binding on the left side won't snag clothing or scratch desktops. 27 point chipboard backing helps protect your notes inside.