Product Details
General Information
| Assembly Required | Yes |
| Number of Casters | 4 |
| Product Material | Steel |
| Product Color | Black |
| Product Name | Mesh Rolling File |
| Width | 13.3" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Depth | 24.2" |
| Country of Origin | China |
| Height | 27.7" |
| Manufacturer | Lorell |
| Manufacturer Website Address | http://www.lorellfurniture.com |
Product Information
| Brand | Lorell |
| Type | Carts |
Overview
Perforated steel rollaway file with open top holds letter-size hanging folders and offers built-in 22-3/4" hangrails. Use bottom shelf for storage. Rollaway file moves on four casters.