Product Details
General Information
| Assembly Required | Yes |
| Number of Casters | 4 |
| Product Color | Black |
| Product Name | Standard Mobile File |
| Width | 13.5" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Country of Origin | China |
| Depth | 24.8" |
| Manufacturer Website Address | http://www.lorellfurniture.com |
| Manufacturer | Lorell |
| Height | 28.3" |
Product Information
| Brand | Lorell |
| Type | Carts |
Overview
Economy file is designed for letter-size hanging folders (sold separately). Design features a sliding cover, keylock to secure files, piano-hinge top and shelf storage on bottom. All units are keyed alike. Mobile file has four dual-wheel casters for easy mobility.