Product Details
General Information
| Front Ruling Type | College Ruled |
| Number of Sheets | 150 |
| Packaged Quantity | 3600 / Carton |
| Post-consumer-waste% | 0% |
| Product Name | College Ruled Loose Leaf Filler Paper |
| Width | 8" |
| Basis Weight | 15 lb |
| Country of Origin | United States |
| Height | 0.50" |
| Length | 10.5" |
| Features | Mediumweight ~ Hole-punched ~ Smooth ~ Poly Wrapped |
| Manufacturer | Roaring Spring Paper Products |
Product Information
| Brand | Roaring Spring |
| Type | Filler Paper |
Overview
Looseleaf filler paper. Smooth, 15#, white writing paper. Each pack contains sheets with a red margin line. The paper is 3-hole punched. Polywrapped with a printed top sheet.