Product Details
General Information
| Binding Type | Ring |
| Front Ruling Type | Quad Ruled |
| Number of Sheets | 100 |
| Packaged Quantity | 4800 / Carton |
| Post-consumer-waste% | 0% |
| Product Name | 5x5 Graph Ruled Loose Leaf Filler Paper |
| Width | 5.5" |
| Height | 0.33" |
| Length | 8.5" |
| Features | Smooth ~ Mediumweight ~ Hole-punched ~ Poly Wrapped ~ Graph Layout ~ Printed |
| Manufacturer | Roaring Spring Paper Products |
| Basis Weight | 15 lb |
| Country of Origin | India |
Product Information
| Brand | Roaring Spring |
| Type | Filler Paper |
Overview
Produced with smooth, 15# white writing paper. The paper is 3-hole punched. Polywrapped with a printed top sheet.