<
>
HON Nucleus Recharge Task Chair - Iron Ore Seat Color - Fabric Seat Material - Fog Back Color - Designer White Frame Color - Armrest - 1 Each
Product Details
General Information
| Chair/Seat Type | Task Chair |
| Armrest | Yes |
| Assembly Required | Yes |
| Seat Feature | Cushioned ~ Pneumatic ~ Height Adjustment ~ 360° Swivel |
| Product Name | Nucleus Recharge Task Chair |
| Width | 29" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Country of Origin | United States |
| Depth | 29" |
| Height | 42.8" |
| Features | Breathable ~ Adjustable Lumbar Support ~ Comfortable ~ Arm Height Adjustment ~ Arm Width Adjustment ~ Synchro Tilt ~ Tilt Tension ~ Tilt Lock ~ Long Lasting |
| Manufacturer | The HON Company |
| Manufacturer Website Address | http://www.hon.com |
Product Information
| Brand | QMP |
| Type | Office Chairs |
Overview
Also Consider
-
Product Code: NPRCH302MNBK
-
Product Code: NPRCH301MABK
-
Product Code: HONITLMKD1MC84B
-
Product Code: HONITLMKD1MC67B
-
Product Code: HONITLMKD1MC49B
-
Product Code: HONITLMKD1MC47B
-
Product Code: HONITLMKD1MC22B
-
Product Code: HONITLMKD1MC19B
-
Product Code: EUTMFT945106
-
Eurotech Task Chair - Nightfall Seat Color - Fabric, Vinyl Seat Material - Canyon Nightfall - 1 EachProduct Code: EUTMFT945105
-
Product Code: EUTMFT945103
-
Product Code: EUTMFT945102
-
Product Code: EUTMFT945101
-
Product Code: HONSVR1AILC82TK
-
Product Code: HONSVR1AILC22TK
-
Product Code: HONSVR1AILC19TK
-
Product Code: HONSVR1ACLC82TK
-
Product Code: HONSVR1ACLC22TK
-
Product Code: HONSVR1ACLC19TK
-
Product Code: SKU-3008575
-
Product Code: HONSVR1AILC90TK
-
Product Code: HONSVR1AILC10TK
-
Product Code: HONSVR1ACLC90TK
