<
>
Lorell Mid-century Modern Flannel Guest Chair - Gray - 1 Each
Product Details
General Information
| Color Family | Gray |
| Chair/Seat Type | Task Chair |
| Assembly Required | Yes |
| Product Color | Gray |
| Seat Feature | Cushioned ~ Height Adjustment ~ 360° Swivel |
| Product Name | Mid-century Modern Flannel Guest Chair |
| Width | 25.6" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Depth | 27.8" |
| Country of Origin | China |
| Manufacturer | Lorell |
| Manufacturer Website Address | http://www.lorellfurniture.com |
| Features | Upholstered Arm ~ Cushioned Back ~ Comfortable ~ Tilt Tension ~ Tilt Lock ~ Dual Wheel Caster |
| Height | 36.8" |
Product Information
| Brand | Lorell |
| Type | Chair |
