<
>
HON Solve Seating ReActiv Back Task Stool - 5-star Base - Gray - Armrest - 1 Each
Non-Returnable Product
Product Details
General Information
| Armrest | Yes |
| Assembly Required | Yes |
| Chair/Seat Type | Task Chair |
| Base Shape | 5-star |
| Maximum Load Capacity | 300 lb |
| Number of Legs | 5 |
| Product Color | Gray |
| Seat Feature | 360° Swivel |
| Product Name | Solve Seating ReActiv Back Task Stool |
| Width | 29.8" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Manufacturer Website Address | http://www.hon.com |
| Manufacturer | The HON Company |
| Features | Adjustable Foot Ring ~ Synchro Tilt ~ Tilt Tension ~ Tilt Lock ~ Dual Wheel Caster |
| Height | 53" |
| Depth | 29" |
| Country of Origin | United States |
Product Information
| Brand | QMP |
| Type | Office Chairs |
Overview
Also Consider
-
Product Code: NPRCH300FNBK
-
Product Code: NPRCH201MAGY
-
Product Code: HONI2MRL2BC10TK
-
Product Code: HONI2MM2AMC10BT
-
Product Code: HONI2MSKY2IMTHR
-
Product Code: SAF6830STBL
-
Product Code: SAF6830BMBL
-
Product Code: EUTFM408063
-
Product Code: EUT498SLAT33
-
Product Code: EUT498SLAT31
-
Product Code: EUTEHS5499
-
Product Code: NTF1460Y300M801
-
Product Code: NTF1460Y300M601
-
Product Code: NTF1460Y300M501
-
Product Code: NTF1460Y300M401
-
Product Code: NTF1460Y300M301
-
Product Code: NTF1460Y300M201
-
Product Code: NTF1460Y300M101
-
Product Code: NTF1460Y100M801
-
Product Code: NTF1460Y100M701
-
Product Code: NTF1460Y100M601
-
Product Code: NTF1460Y100M501
-
Product Code: NTF1460Y100M301
-
Product Code: NTF1460Y100M201
-
Product Code: NTF1460Y100M101
-
Product Code: NTF1460K200M801
-
Product Code: NTF1460K200M701
-
Product Code: NTF1460K200M601
-
Product Code: NTF1460K200M501
-
Product Code: NTF1460K200M401
-
Product Code: NTF1460Y300M701
-
Product Code: NTF1460Y100M401
-
Product Code: NTF1460K200M301
-
Product Code: NTF1460K200M201
-
Product Code: NTF1460K200M101
-
Product Code: BOPB6566GYBK
-
Product Code: BOP6116CCS
-
Product Code: LLR80006
-
Product Code: OSP7537A773
-
Product Code: LLR6200835
