<
>
Lorell Classroom Adjustable-Height Padded Mobile Task Chair - 5-star Base - Black - Polypropylene - 1 Each
Product Details
General Information
| Color Family | Black |
| Base Shape | 5-star |
| Chair/Seat Type | Task Chair |
| Assembly Required | No |
| Armrest | No |
| Product Color | Black |
| Product Material | Polypropylene |
| Seat Feature | Padded |
| Product Name | Classroom Adjustable-Height Padded Mobile Task Chair |
| Width | 25" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Depth | 25" |
| Country of Origin | United States |
| Manufacturer Website Address | http://www.lorellfurniture.com |
| Manufacturer | Lorell |
| Height | 32.5" |
| Features | Comfortable ~ Versatile ~ Padded Back ~ Gas Lift ~ Hooded Double Wheel Caster |
Product Information
| Brand | QMP |
| Type | Office Chairs |
Overview
Also Consider
Alternative Products
-
Product Code: NTF1460Y300M801
-
Product Code: NTF1460Y300M601
-
Product Code: NTF1460Y300M501
-
Product Code: NTF1460Y300M401
-
Product Code: NTF1460Y300M301
-
Product Code: NTF1460Y300M201
-
Product Code: NTF1460Y300M101
-
Product Code: NTF1460Y100M801
-
Product Code: NTF1460Y100M701
-
Product Code: NTF1460Y100M601
-
Product Code: NTF1460Y100M501
-
Product Code: NTF1460Y100M301
-
Product Code: NTF1460Y100M201
-
Product Code: NTF1460Y100M101
-
Product Code: NTF1460K200M801
-
Product Code: NTF1460K200M701
-
Product Code: NTF1460K200M601
-
Product Code: NTF1460K200M501
-
Product Code: NTF1460K200M401
-
Product Code: NTF1460Y300M701
-
Product Code: NTF1460Y100M401
-
Product Code: NTF1460K200M301
-
Product Code: NTF1460K200M201
-
Product Code: NTF1460K200M101
