24% Off
‹ Prev
Next ›
Roaring Spring Enviroshades Recycled Spiral Steno Memo Book
Ships in 6-10 Business Days
Non-Returnable
- Covers are printed on heavy-duty board for reliable protection.
- Wire ends are coil-locked for snag-proof performance.
- Colored paper to brighten up your workspace.
- Smooth writing paper is Gregg-ruled with center line.
$184.00
LIST: $241.28
Product Details
General Information
| Front Ruling Type | Gregg Ruled |
| Binding Type | Spiral Bound |
| Number of Sheets | 80 |
| Product Name | Enviroshades Recycled Spiral Steno Memo Book |
| Width | 6" |
| Packaged Quantity | 24 / Carton |
| Post-consumer-waste% | 3% |
| Basis Weight | 15 lb |
| Cover Color | White |
| Country of Origin | India |
| Length | 9" |
| Height | 1.25" |
| Features | Smooth ~ Heavy Duty Cover ~ Coil Locked ~ Chipboard Backing ~ Perforated ~ Unpunched |
| Manufacturer | Roaring Spring Paper Products |
Product Information
| Brand | Roaring Spring |
| Type | Steno Book |
Overview
Brighten up your desk with colored paper steno books. Smooth, 15# writing paper is Gregg ruled with a center line, in grey ink. Paper is recycled. Covers are printed on a heavy-duty white board. Wire ends are coil-locked for snag-proof performance.