Product Details
General Information
| Binding Type | Spiral Bound |
| Front Ruling Type | College Ruled |
| Number of Sheets | 70 |
| Packaged Quantity | 12 / Carton |
| Width | 9" |
| Product Name | WB Notebook 11" x 9" Law Ruled |
| Height | 0.30" |
| Length | 11" |
| Features | Heavyweight Cover ~ Hole-punched |
| Manufacturer | Roaring Spring Paper Products |
| Basis Weight | 20 lb |
| Cover Color | Red ~ Blue ~ Black Green ~ Brown |
| Country of Origin | United States |
Product Information
| Brand | Roaring Spring |
| Type | Quadrille/Graph Notebook |
Overview
Subject wirebound notebook. Smooth, white, 15 lb writing paper is college ruled with a red margin line. Covers are printed on a bright board. Wire ends are coil-locked for snag-proof performance.