38% Off
‹ Prev
Next ›
Roaring Spring Stasher Narrow Ruled One Subject Spiral Notebook
Ships in 6-10 Business Days
Non-Returnable
- Smooth writing surface for neater notes.
- Perforated for easy removal and 3-hole punched for easy fit in 3-ring binders.
- Stasher cover with built-in pocket.
- Snag-proof spiral wire with coil locks.
$236.41
LIST: $378.27
Product Details
General Information
| Number of Sheets | 100 |
| Binding Type | Spiral Bound |
| Front Ruling Type | Narrow Ruled |
| Height | 0.33" |
| Length | 11" |
| Features | Hole-punched ~ Easy Tear ~ Micro Perforated ~ Storage Pocket ~ Coil Locked ~ Snag Proof ~ Smooth |
| Manufacturer | Roaring Spring Paper Products |
| Basis Weight | 15 lb |
| Cover Color | Red ~ Blue ~ Black Green |
| Country of Origin | United States |
| Post-consumer-waste% | 0% |
| Packaged Quantity | 24 / Carton |
| Product Name | Stasher Narrow Ruled One Subject Spiral Notebook |
| Width | 9" |
Product Information
| Brand | Roaring Spring |
| Type | Notebook |
Overview
One subject "Stasher" wirebound notebook. Smooth, white, 15 lb writing paper with a red margin line. Sheets are micro-perforated for easy and clean tear-out to 11 x 8.5. There is a storage pocket built into the inside of each cover. Wire ends are coil-locked for snag-proof performance.