Product Details
General Information
| Number of Sheets | 100 |
| Binding Type | Spiral Bound |
| Front Ruling Type | College Ruled |
| Height | 0.50" |
| Length | 11" |
| Features | Easy Tear ~ Hole-punched ~ Smooth ~ Micro Perforated ~ Storage Pocket ~ Coil Locked ~ Snag Proof |
| Manufacturer | Roaring Spring Paper Products |
| Basis Weight | 15 lb |
| Country of Origin | United States |
| Cover Color | Red ~ Blue ~ Black Green |
| Packaged Quantity | 24 / Carton |
| Post-consumer-waste% | 0% |
| Width | 9" |
| Product Name | College Ruled 2 Subject Spiral Notebook |
Product Information
| Brand | Roaring Spring |
| Type | Notebook |
Overview
Subject wirebound notebook. Smooth, white, 15 lb writing paper is college ruled with a red margin line. Covers are printed on a bright board. Wire ends are coil-locked for snag-proof performance.